Prowadzenie bloga
5 zalet prowadzenia bloga

5 zalet prowadzenia bloga

Czasy, gdzie tylko ludzie znający się dobrze na programowaniu i ogólnie biegli w sprawach komputerowych mogli założyć bloga już dawno minęły, teraz każdy może założyć swój własny blog i nie musi znać się na programowaniu, czy być informatykiem. Obecnie blog można założyć w kilkanaście minut i jest to w zasięgu każdego.

Prowadzenie bloga ma swoje zalety na przykład:

  1. Można za jego pomocą podzielić się swoją pasją z innymi. Jak ktoś lubi szydełkować, może opisywać to na swoim blogu i przy okazji uczyć innych jak to się robi.
  2. Dzięki prowadzeniu bloga można poznać ciekawych ludzi z zainteresowaniami podobnymi do naszych.
  3. Dodając tekst na bloga można zapytać ludzi czy myślą podobnie, czy zgadzają się z naszym zdaniem, czy też mają inne, co może spowodować nawiązanie ciekawej dyskusji. Blog jest miejscem do rozmów z innymi, bo przecież nie każdy musi mieć zdanie jak my i nie mówię tu tylko o tematach politycznych, nawet blogi o grach mogą wywołać dużą dyskusję. Na przykład top 10 gier z ubiegłego roku, każdy ma inne upodobania, więc każdy może stworzyć inne TOP10, co spowoduje obszerną i ciekawą dyskusję.
  4. Jedną z największych zalet bloga i najczęstszy powód jego zakładania, czyli zarabianie na blogu. Blog to narzędzie finansowe, która daje ogromne możliwości do zarabiania, wiele zależy od tematyki bloga, bo nie każdy bloga ma potencjał zarobkowy, lecz najwięcej zależy od właściciela bloga jak będzie go prowadził i jak wykorzysta jego potencjał do zarabiania pieniędzy.
  5. Do zalet prowadzenia bloga należy także możliwość rozwoju w danej dziedzinie. Pisząc na bloga i dodając regularnie treści siłą rzeczy czytamy na określony temat i uczymy się czegoś nowego. Jeśli blog ma być interesujący musi się rozwijać, wprowadzać coś nowego, przekazywać ciekawe informacje i zainteresować czytelników.

Jak wspomniałem na początku założyć blog może obecnie każdy, jednak znacznie trudniej jest go sensownie i w sposób interesujący czytelników prowadzić, o czym może świadczyć ilość już martwych i porzuconych blogów, które najczęściej są czyjąś niespełnioną ambicją często finansową. Założenie bloga to pierwszy i najłatwiejszy krok najtrudniejsze to prowadzenie go w taki sposób, aby dawał radość właścicielowi i interesował czytelników i aby po pewnym czasie nie dołączył do dość sporego „cmentarza martwych blogów”.

Dodaj komentarz