Zdrowie
Dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?

Dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?

Brak jednego czy kilku zębów jest istotną przeszkodą w prawidłowym funkcjonowaniu szczęki, może również negatywnie wpływać na kształt twarzy, obniżać wyrazistość mowy, sprawiać, że będziemy czuć się niekomfortowo. Braki w uzębieniu można skutecznie i trwale uzupełnić, wykorzystując do tego implanty. Czym są i dlaczego to najlepsza metoda na odzyskanie dawnego uśmiechu.

Zęby są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki nim możemy skutecznie chwytać i rozdrabniać pokarm, jak również go miażdżyć i rozcierać. Niestety z biegiem czasu zęby ulegają ścieraniu, mogą być atakowane przez próchnicę, możemy je również stracić w wyniku choroby lub przyjmowania niektórych leków. Nawet częściowy brak uzębienia prowadzi do problemów z jedzeniem i mówieniem, negatywnie wpływa na pracę szczęki (między innymi poprzez zmianę położenia innych zębów).

Rozwiązaniem są uzupełnienia protetyczne, wśród których popularne są implanty.

Co to są implanty?

Implanty zębowe to „sztuczne zęby”, wykonane z tytanu oraz porcelany. Implant składa się z trzech części: implantu wewnątrzkostnego (korzenia wkręcanego w kość), łącznika protetycznego oraz korony protetycznej (zębowej), która jest najbardziej widocznym elementem nowego zęba.

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębowe i dlaczego to dobry sposób na odbudowę uzębienia?

Implanty zębowe znacząco poprawiają komfort życia. Ich największe zalety to:

  • skuteczne uzupełnienie braków w uzębieniu,
  • możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb,
  • wysoka estetyka wykonania,
  • naturalny wygląd (nie różnią się od innych zębów),
  • trwałość i odporność na pękanie, zarysowania, przebarwienia,
  • łatwość pielęgnacji,
  • zapewnienie skutecznego rozdrabniania pokarmu,
  • optymalna praca szczęki i zapewnienie naturalnego wyglądu twarzy,
  • zapewnienie wyrazistości mowy,
  • możliwość pozbycia się kompleksów związanych z nieestetycznym uśmiechem.

Zobacz także: https://zamowwizyte.pl/bruksizm-czym-jest-i-jak-go-mozna-leczyc/

Implanty zębowe możemy wszczepić w klinice stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/. Podstawą jest oczywiście pełna diagnostyka, wykonanie kompleksowych badań. Doświadczony stomatolog oczywiście oceni możliwości wszczepienia implantów, będzie na pewno brał pod uwagę nasze dobro, jak również możliwości finansowe.

Warto pamiętać o tym, jak istotne jest to, aby wiedzieć, że do wszczepienia implantów trzeba się odpowiednio przygotować i nie powinno się sztucznie przyspieszać tego procesu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że implanty się przyjmą.

Dodaj komentarz