Podróże
Farmy dyniowe już otwarte! Zobacz najlepsze z nich w sześciu regionach Polski

Farmy dyniowe już otwarte! Zobacz najlepsze z nich w sześciu regionach Polski

Pumpkin Farm Warsaw to jedno z najpopularniejszych tego typu miejsc w Polsce. Znajduje się w podwarszawskim Powsinie. Warszawiacy chętnie udają się na tę malowniczą farmę, by zrobić sobie piękne zdjęcia i wczuć się w niesamowitą atmosferę. Oprócz idealnej scenerii do sesji zdjęciowej i możliwości kupienia dyni, Pumpkin Farm Warsaw oferuje również szereg atrakcji. Można tu m.in. przejechać się na traktorze i odwiedzić mini-zoo. Ponadto organizowane są warsztaty dla dzieci oraz przyjęcia urodzinowe, na których najmłodsi uczą się uprawy warzyw. W weekendy natomiast działa strefa bitew Nerf, w której dzieci mogą pobawić się pistoletami nabitymi piankowymi strzałkami.

Dolny Śląsk: Dyniowa Farma Wrocław

W tym roku Dyniowa Farma we Wrocławiu otworzyła się po raz pierwszy. Znajduje się niedaleko Hali Stulecia, a na powierzchni ok. 10.000 mkw oferuje odwiedzającym imponującą listę atrakcji dla dzieci i dorosłych – można przejechać się traktorem, poskakać na trampolinie, rzucić lassem, wskoczyć do basenu z kukurydzą czy zgubić się w labiryncie. Na wrocławskiej farmie spotkamy również przyjazne zwierzęta, takie jak króliki, świnki czy kozy.

Śląsk: Dyniowe Pole Przybynów

Położone ok. 40 minut jazdy od Częstochowy Dyniowe Pole w Przybynowie po raz pierwszy otworzyło się w 2017 roku i od tamtej pory jest stałym punktem jesiennych, turystycznych wypraw w okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Farma znana jest z dziesiątek odmian dyni w różnych kształtach i kolorach, które przyciągają zarówno amatorów, jak i profesjonalnych fotografów. Swoją wyjątkową atmosferę miejsce zawdzięcza właścicielom, którzy chętnie angażują się w lokalne inicjatywy i są organizatorami m.in. październikowego „dyniobrania”. Wszystkie tutejsze warzywa pochodzą z ekologicznych upraw.

Małopolska: JEdynie 

W podkrakowskich Wawrzeńczycach znajduje się mała farma dyniowa, na której można nie tylko zrobić piękne zdjęcia, ale i kupić zdrową żywność. Ogrom barwnych warzyw i owoców świetnie prezentuje się na zdjęciach, a jeszcze lepiej smakuje. W tym miejscu można poznać tajniki uprawy dyni oraz dowiedzieć się, na jakie sposoby można ją przyrządzić (a jest ich naprawdę wiele!).

Pomorze: Dyniowe Love

Aby poczuć halloweenowy klimat, mieszkańcy Trójmiasta i okolic w październiku udają się na farmę „Dyniowe Love” nieopodal Gdańska. W tym urokliwym miejscu możecie zobaczyć ponad 70 gatunków ozdobnych dyń, które tworzą piękne tło do zdjęć. „Dyniowe Love” organizuje wycieczki szkolne oraz plenerowe. Można tam odpocząć na leżakach lub ogrzać się pod kocem. Na najmłodszych czekają zabawy w polu kukurydzy oraz zwierzęta. W tym roku na farmie goszczą aż 4 food trucki.

Wielkopolska: „Dyniowa zagroda” Gospodarstwo Rolne Pankiewicz

Znajdująca się pod Poznaniem „Dyniowa zagroda” jest częścią sporego gospodarstwa. Znajdziecie tam dorodne, ozdobne dynie i pyszne, jadalne odmiany z ekologicznej uprawy. Goście mogą robić zdjęcia na własny użytek bezpłatnie, ale można również wykupić sesję z profesjonalnym fotografem. Odwiedzając „Dyniową zagrodę”, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w sprzedawane tam lokalne produkty.

Dodaj komentarz