Sport
Intensywny rozwój infrastruktury pola golfowego Black Water Links

Intensywny rozwój infrastruktury pola golfowego Black Water Links

Pierwsze w Polsce ekologiczne i zaprojektowane od zera pole golfowe już teraz przygotowuje się do oficjalnego otwarcia latem 2022 roku. To jedyny taki obiekt w środkowo-wschodniej części Europy, w którym podstawowymi elementami umożliwiającymi zarządzanie wodą oraz energią stanowią rozwiązania ekologiczne. Chociaż liczne prace na terenie Black Water Links jeszcze trwają, miejsce to już oferuje wachlarz możliwości dla wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną (i nie tylko).

Black Water Links stawia na ekologię

Pole golfowe w Tarnowie Podgórnym to miejsce warte uwagi nie tylko ze względu na okoliczności przyrody. Ważna jest także ekologia, ponieważ do podlewania terenów zielonych używa się tak zwanej „szarej wody”. – „Naturalne rezerwy wody gruntowej są niezwykle cenne. XXI wiek stawia przed ludzkością wiele wyzwań, dlatego zdecydowaliśmy się na ponowne używanie wody, która została odzyskana i wyczyszczona w Tarnowskiej Gospodarce Komunalnej. Ta woda nie jest zdatna do picia, a może posłużyć na przykład do nawadniania roślin. Chociaż potrzebujemy dużych ilości wody (w sezonie późnowiosennym, letnim i wczesnojesiennym to około 1000 metrów sześciennych dziennie) – pole w tym zakresie jest w zupełności samowystarczalne” – mówi Waldemar Rumiński, dyrektor zarządzający Black Water Links. – „Szara woda to gwarancja soczystej zieleni traw i równowagi środowiskowej. Nasze pole golfowe to jeden z najbardziej ekologicznych projektów w całej Europie Środkowo-Wschodniej” – dodaje.

Rozwój infrastruktury pola golfowego

Obiekt w Tarnowie Podgórnym to wciąż rozwijające się pole golfowe, zaliczane do pól typu links. Charakteryzują się one brakiem drzew i mocno pofałdowanym terenem do gry. Za projekt odpowiada Duńczyk, Caspar Grauballe, który na swoim koncie ma stworzenie 50 pól na całym świecie (m.in. Trump International Golf Links w Szkocji, czy Royal Birkdale Golf Club przygotowane w 2008 roku).

W tej chwili na Black Water Links działa driving range, na którym golfiści mogą ćwiczyć swoje umiejętności w tym sporcie. Oprócz tego zasiewana jest trawa i formowane dołki. Powstaje również strefa, która umożliwi organizowanie zamkniętych imprez np. dla firm. – „Oficjalne otwarcie Black Water Links odbędzie się latem 2022 roku. Mamy nadzieję, że nasza oferta będzie satysfakcjonująca nie tylko dla golfistów, ale także dla branży eventowej, szkoleniowej czy nawet weselnej. Mamy zamiar w pełni wykorzystać potencjał tego pięknego i rozległego miejsca” – mówi Tomasz Zembrowski, dyrektor sportowy Black Water Links. Co jeszcze oferuje to niezwykłe pole golfowe? Fani nowoczesnych rozwiązań mogą skorzystać z Black Water Labs, czyli symulatora gry, który z dokładnością mierzy aż 26 różnych parametrów każdego uderzenia. Więcej informacji na ten temat pod adresem https://labs.black-water.pl.

Golf, czyli sport dla każdego

– „W Black Water Links staramy się zachęcić do gry w golfa osoby w każdym wieku – nawet najmłodszych entuzjastów” – mówi Waldemar Rumiński, Dyrektor Zarządzający Pola. Dzieci mogą skorzystać z PGJA, czyli Poznań Golf Junior Academy, projektu, który współtworzy Black Water Links. Przygotowane są dla dzieci specjalne programy szkoleniowe o czterech poziomach zaawansowania. Ponadto, pole golfowe współpracuje także z Zespołem Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Uczniowie tej szkoły średniej uczęszczają na treningi gry w golfa w ramach zajęć z wychowania fizycznego. BWL zaprasza także na turnieje. Najbliższy odbędzie się w weekend 9-10 października 2021 roku – rozgrywki o Puchar Prezesa Black Water Links w oddalonym o 130 kilometrów obiekcie Modry Las GC.

Dodaj komentarz