Prowadzenie bloga
Jak zacząć tworzyć bloga?

Jak zacząć tworzyć bloga?

Jak napisać swój pierwszy post na blogu? Więc założyłeś swojego bloga. Gratulacje! Wybrałeś nazwę, masz świetnie wyglądający motyw i wszystko wygląda dokładnie tak, jak sobie wyobrażałeś. Nadszedł czas, aby rozpocząć pracę nad blogowaniem. A to oznacza napisanie swojego pierwszego wpisu na blogu.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci napisać swój pierwszy post na blogu:

Zacznij od przedstawienia się

Jak w każdej nowej sytuacji, ważne jest, aby się przedstawić i dać innym szansę na poznanie. W pierwszym poście na blogu powiedz swoim czytelnikom, kim jesteś, o czym jest Twój blog i dlaczego blogujesz. Nawet krótki akapit wprowadzający może wystarczyć, aby czytelnicy zorientowali się, czego mogą się spodziewać.

Jeśli planujesz publikować blogi gościnne lub gościć różnych autorów, możesz o tym wspomnieć, a nawet przedstawić ich. Nie zapomnij też umieścić w tytule odpowiednich słów kluczowych, takich jak „Pierwszy post” lub „Witamy”, aby czytelnicy od razu wiedzieli, gdzie trafili. Stwórz swój plan redakcyjny

Podjęcie decyzji o założeniu bloga jest łatwe. Wymyślanie nowych i oryginalnych tematów do regularnych postów na blogu jest znacznie trudniejsze. Gdy Twój blog będzie gotowy do uruchomienia, zainwestuj czas w stworzenie kalendarza redakcyjnego. Zaplanuj kilka pierwszych tygodni tematów postów na blogu, ale pamiętaj, że nie jest to napisane w kamieniu. Zawsze możesz zmienić lub dostosować kalendarz w miarę postępów lub w razie potrzeby.

Świetnym sposobem na wejście do strefy pisania blogów jest czytanie innych blogów. W ten sposób odkryjesz, jakie treści są już dostępne, i możesz popracować nad udoskonaleniem nowego punktu widzenia lub perspektywy, które sprawią, że Twój blog będzie oryginalny i wart przeczytania.

Sprytną taktyką jest czytanie bloga, z którym się nie zgadzasz lub który przedstawia inny punkt widzenia niż Twój. Następnie napisz post z innego punktu widzenia i zaangażuj swoich czytelników. Może to być świetny sposób na wzbudzenie buzza wokół pierwszego wpisu na blogu.

Jaki jest Twój głos?

Jedną z najtrudniejszych części pisania bloga jest nauka znajdowania swojego głosu. Twoja tożsamość i osobowość powinny być widoczne w Twoim piśmie. To właśnie sprawia, że ​​Twój blog jest wyjątkowy. Niektórzy blogerzy odnajdują swój głos w humorze; inni są bardziej nowi.

Głos, który utworzysz, będzie zależał od celu Twojego bloga i grupy docelowej. Jeśli Twój blog jest profesjonalny, Twój ton będzie naturalnie bardziej formalny. Jeśli piszesz osobistego bloga, możesz dać sobie większą swobodę w wyborze tego, co jest odpowiednie. Poznaj swoich głównych odbiorców. Następnie możesz udoskonalić swój głos, aby naprawdę do nich przemówił. Zrozumienie odbiorców pomoże Ci również znaleźć nowe tematy, które ich zainteresują.

Link do Twoich stron społecznościowych

Z biegiem czasu Twój blog nabierze rozpędu i – miejmy nadzieję – solidnego czytelnika. Upewnij się, że Twój blog zawiera przyciski udostępniania dla wszystkich kont w mediach społecznościowych. Ułatwia to czytelnikom udostępnianie postów, co zwiększy zaangażowanie i zainteresowanie. Przed kliknięciem „Opublikuj” w swoim pierwszym wpisie na blogu sprawdź i dokładnie sprawdź, czy wszystkie linki społecznościowe działają.

Dodaj komentarz