Prowadzenie bloga
Jak zarabiać na niszowym blogu?

Jak zarabiać na niszowym blogu?

Niszowy blog oznacza, że jego tematyka nie jest zbyt popularna i nawet jeśli jest wysoko w wyszukiwarce to wcale nie oznacza, że będzie miał wiele odwiedzin. Oczywiście na takim blogu można zarabiać, ale efekty nie będą tak dobre jak na blogu o popularniejszej tematyce.

Zarabianie na niszowym blogu nie różni się od zarabiania na blogu popularnym. Można zarabiać tymi samymi metodami, ale na mniejszą skalę. Bardzo dużo zależy od tematyki bloga, czy jest to kategoria niszowa, ale mimo wszystko z potencjałem do zarabiania, czy reklamodawcy będą mieli co reklamować na takim blogu, czy będzie trzeba szukać reklam na siłę niekoniecznie związanych z tematyką, co odbije się na zainteresowaniu użytkowników.

Czy blog jest opłacalny dla potencjalnego sponsora, jakie mógłby mieć on korzyści ze sponsorowania takiego bloga. Zarabianie na blogu zależy od wielu czynników. Można spróbować zarabiania na programach partnerskich, reflinkach, ale najlepiej, aby były one powiązane tematycznie, bo wtedy wzbudzą większe zainteresowanie, dlatego jak już wspomniałem bardzo wiele zależy od tematyki bloga. Jak ktoś czyta bloga kulinarnego, to raczej nie zainteresują go reflinki do gier, natomiast jeśli będzie to blog o grach, to zainteresowanie zapewne byłoby bardzo duże, bo czytelnicy właśnie po to przyszli na blog o grach, po gry i każda nowość związana z grami wzbudzi ich zainteresowanie. Dlatego po raz kolejny powtarzam, że zarabianie na niszowym blogu zależy od tematyki. Są blogi niszowe bez potencjału zarobkowego i z potencjałem do zarabiania.

Ogólnie blogi to narzędzia finansowe, które umożliwiają wiele sposobów zarabiania i tylko od ich właścicieli zależy jak to wykorzystają, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że czasami co by właściciele blogów nie robili z niektórych kategorii po prostu nie da się już „wycisnąć” więcej, czy to w kwestii zarabiania, czy w kwestii wyczerpania tematów na bloga.

Dodaj komentarz