Lifestyle
Jaka jest odpowiednia temperatura w pokoju i jaką rolę pełnią regulatory pokojowe?

Jaka jest odpowiednia temperatura w pokoju i jaką rolę pełnią regulatory pokojowe?

Odpowiedni komfort cieplny to przede wszystkim wygodne mieszkanie oraz użytkowania wszystkich pomieszczeń. Wybierając sposób ogrzewania domu chcemy, by nie było przesadnie dużych kosztów ogrzewania. Zwracamy uwagę na ekologię, brak emisji pyłów, jak również łatwość obsługi. Dużym zainteresowaniem cieszy się ogrzewanie gazowe, którego funkcjonalność można zwiększyć poprzez regulatory pokojowe.

Wybór sposobu ogrzewania domu jest bardzo ważne. Tak się składa, że w obecnych czasach koszty związane z ogrzewaniem właśnie należą do najwyższych, tak zwanych kosztów stałych, które ponosimy, aby w ogóle użytkować dom.

Oczywiście na wysokość rachunków wpływa wiele czynników: jakość izolacji domu, dobra stolarka okienna i drzwiowa, sprawna wentylacja. Nie możemy również zapomnieć o tym, jak istotne jest to, aby dokładnie wyposażyć instalację, w możliwie najlepsze rozwiązania.

Kompleksowe wyposażenie do montażu instalacji grzewczej, znajdziemy w sklepie https://sklep.vinstal.pl/.

Co to są regulatory pokojowe i jakie mają zastosowanie?

Regulator pokojowy to bardzo ważny element wyposażenia każdej instalacji gazowej. To małe urządzenie, wyglądem przypominające tabliczkę czekolady, którego zadaniem jest umożliwienie sprawnego i systematycznego sterowania kotłem grzewczym, bez konieczności podchodzenia do niego. Na przykład – regulator pokojowy pozwoli na sterowanie kotłem, który jest w kotłowni, podczas, gdy my jesteśmy w salonie.

Na regulatorze ustalimy interesującą nas temperaturę, np. 22 stopnie Celsjusza. Kocioł ogrzeje pomieszczenia do wybranej temperatury, a potem się wyłączy. Włączy się ponownie dopiero wtedy, gdy temperatura spadnie. Taki sposób zarządzania kotłem jest ekonomiczny, bo znacząco obniża rachunki. Regulatory pokojowe po prostu się opłacają.

Zobacz także: https://www.jakwybrac.info/ogrzewanie-gazowe-domu-czy-warto-zainwestowac-w-kociol-vitodens-100/

Jaka temperatura jest najlepsza w pokojach?

Jak wskazują różne badania, najbardziej optymalna temperatura, która powinna być w pomieszczeniach mieszkalnych (salon, sypialnia, pokoje dziecięce) to 20-22 stopnie Celsjusza. W łazience temperatura optymalna do 23-25 stopni Celsjusza.

W takich pomieszczeniach, jak kuchnia temperatura może być niższa (z uwagi na gotowanie). Klatka schodowa, garaż, kotłownia, pomieszczenia techniczne – tu swobodnie możemy obniżyć, gdyż takich pomieszczeń (poza klatką schodową) po prostu często nie używamy.

Zastosowanie regulatorów i ustawienie rozsądnej temperatury sprawi, że w domu będzie przyjemnie, a rachunki nie będą przesadnie duże.

1 thought on “Jaka jest odpowiednia temperatura w pokoju i jaką rolę pełnią regulatory pokojowe?

Dodaj komentarz