Dom
Nuda? Nie, klasyka! O wyższości białej zastawy stołowej słów kilka

Nuda? Nie, klasyka! O wyższości białej zastawy stołowej słów kilka

Wybór zastawy stołowej jest dziś w sklepach tak duży, że klasyczna, biała porcelana zeszła na dalszy plan. Jednak nie bez powodu uznaje się ją za ponadczasową. Sprawdźcie, dlaczego warto postawić na klasykę w najlepszym wydaniu!

Kolorowe, z wzorami, ręcznie malowane, z różnych materiałów, o nietypowych kształtach, a nawet fakturze – zestawy talerzy i misek są dziś dostępne chyba w każdej opcji, jaką można sobie wyobrazić. Zdjęcia pięknie podanych potraw z Instagrama czy Pinteresta też działają na wyobraźnię.

Klasyka zawsze się obroni

Biała porcelana niejedno ma imię i może pozytywnie zaskoczyć nawet osoby nieprzekonane.

Uniwersalność

Klasyczna zastawa pasuje do niemalże każdego koloru, co ma duże znaczenie w przypadku dekorowania stołu na różne okazje. Klasyczne naczynia będą kontrastowały z bordowymi, bożonarodzeniowymi obrusami, czy złotymi bieżnikami, ale także stworzą spójną dekorację stołu wielkanocnego, łącząc się z jasnozielonymi serwetkami czy wiklinowymi podkładkami w klimacie boho.

Na różne okazje

Dobrze łączy się z różnymi dodatkami i dekoracjami, dzięki czemu z łatwością uzyskamy zarówno tradycyjnie przystrojony stół, jak i ten na specjalne uroczystości – święta, niedzielny obiad, garden party. Klasyczny serwis obiadowy warto potraktować jako bazę, którą uzupełnimy innymi elementami – np. świecznikami w klimacie glamour, złotymi sztućcami czy butelkami wypełnionymi polnymi kwiatami, tak aby uzyskać pożądany efekt.

Podkreśla walory serwowanych dań

Biały serwis nie zniekształca kolorów, ani się z nimi nie gryzie, dając gwarancję że każde zaserwowane danie – od mięs po kolorowe słodkości – będzie się prezentowało apetycznie. To między innymi dlatego na zdjęciach z oficjalnych uroczystości w pałacach prezydenckich czy królewskich widzimy klasyczną, elegancką zastawę.

Uniwersalność, elegancja i niska cena – tak można podsumować klasyczną, białą zastawę stołową. Te cechy sprawiają, że wybierając serwis obiadowy, warto zwrócić uwagę na tę propozycję. Szczególnie jeśli chcemy wybrać komplet, który będzie służył przez lata, nie tracąc swojej aktualności.

Dodaj komentarz