Technologia
Pojemnościowe ogrzewacze wody do domu

Pojemnościowe ogrzewacze wody do domu

Sezon wyjazdowy na działkę lub do domku letniskowego w pełni. Zwiększ wygodę korzystania z ciepłej wody! Wybierz niemiecką jakość produktów klasy premium od STIEBEL ELTRON. Kiedy potrzebujesz, w krótkim czasie dużej ilości ciepłej wody – najlepszym rozwiązaniem są pojemnościowe ogrzewcze wody. Dostępne w szerokiej gamie urządzeń o pojemności od 5 aż do 1000 litrów. Otrzymuj ciepłą wodę przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej. 

Pojemnościowe ogrzewcze wody od dziesięcioleci są popularnym rozwiązaniem do szybkiego zabezpieczenia w ciepłą wodę. Bardzo wygodne dostarczanie gorącej wody ze stosunkowo niewielkim poborem energii.

Największą zaletą pojemnościowych ogrzewaczy wody (CWU) jest to, że zapewniają maksymalny komfort ciepłej wody. Jako właściciel pojemnościowego ogrzewacza wody docenisz możliwość skorzystania
ze specjalnej taryfy na energię elektryczną. Jak zatem dobrać odpowiedni ogrzewacz wody?

Kluczowe jest dzienne zużycie ciepłej wody

Przy obliczaniu dziennego zużycia ciepłej wody należy wziąć pod uwagę liczbę osób w gospodarstwie domowym oraz rodzaj posiadanych urządzeń i wyposażenia.

Pomoże odpowiedzieć na następujące pytania:

• Ile osób jest w twoim gospodarstwie domowym?

• Ile masz dzieci?

• Jak często bierzesz prysznic lub napełniasz wannę?

Szacuje się, że średnie dzienne zapotrzebowanie na ciepłą wodę to 40-50 litrów na jedną osobę.

Uwzględnij wagę ogrzewacza wody

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia, szczególnie w domkach letniskowych czy działkach, należy wziąć pod uwagę nośność ścian i systemów zawieszenia. Wiszące pojemnościowe ogrzewacze mają zwykle pojemność do 200 litrów.

Jeśli interesuje Cię większy model, możesz rozważyć stojący ogrzewacz wody.

Duże stojące ogrzewacze wody o pojemności od 200 do 1000 litrów przeznaczone są do centralnej dostawy ciepłej wody w domach.

Nowoczesne butle są inteligentne

Najnowsze technologie i innowacje dotyczą również pojemnościowych ogrzewaczy wody. Wiele modeli zostało wyposażonych w sterowniki z elektronicznymi wyświetlaczami, które mogą przewidywać przyszłe zużycie ciepła.

Nowoczesne pojemnościowe ogrzewacze wody dobrze współpracują również z systemami fotowoltaicznymi,
a połączone rozwiązania, mogą integrować pompę ciepła lub kolektory słoneczne. Zużycie energii jest ograniczone do minimum, a oszczędności są tym większe.

Pojemnościowy ogrzewacz wody to praktyczny i skuteczny sposób na przygotowanie ciepłej wody nie tylko w domu rodzinnym, ale także np. w domku letniskowym. Małe, wiszące i stojące ogrzewacze pojemnościowe wody to zawsze dobry wybór. STIEBEL ELTRON oferuje szeroką gamę urządzeń dedykowanych zarówno małym gospodarstwom domowym lub też tym, które mają większe zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

Każde gospodarstwo domowe jest inne, a zatem zużycie końcowe może się różnić, dlatego szukając odpowiedniego pojemnościowego podgrzewacza wody, warto skontaktować się z doświadczonym profesjonalistą, który pomoże Ci wybrać rozwiązanie szyte na miarę.

Dodaj komentarz