Dom
Połączenie bieli i drewna

Połączenie bieli i drewna

W tym projekcie biel na pewno nie jest nudna i przewidywalna, a mocna i zdecydowana. Dębowy parkiet dodaje jej ciepła i charakteru. Całość stworzona została z dbałością o najmniejszy szczegół, a jej elementy tworzą spójną całość. Drewno połączone z bielą to „combo” doskonałe. Pierwsze kojarzy się z surowością, czystością, precyzją, drugie zaś z ciepłem, ostoją, solidnością. Razem tworzą duet doskonały zgodny z upodobaniami inwestorów.

We współpracy z bielą

Projektanci domu dokładnie odzwierciedlili oczekiwania i potrzeby swoich klientów. Jak sami wspominają do swoich projektów podchodzą bardzo indywidualnie, dokładnie wsłuchując się w wizje odbiorców – Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Stawiamy na proste, ale niebanalne rozwiązania. Znakiem rozpoznawczym naszych projektów jest neutralna paleta materiałów i barw, stanowiąca naszym zdaniem doskonałe tło dla przedmiotów codziennego użytku – tłumaczą Hanna i Maciej Mackiewiczowie ze studia Mackiewicz Architekci.

Jednym z kluczowych elementów projektu, który widoczny jest od momentu przekroczenia progu domu jest połączenie bieli z drewnem. Surowość bieli przełamana i dopełniona została dębową podłogą – Drewniane deski to drugi z głównych aktorów grających w tym domu. Podłoga dodaje ciepła, przytulności, ale także zapewnia stabilność, powala się osadzić po ciężkim dniu pracy. Przebywanie w otoczeniu naturalnego drewna bardzo dobrze wpływa na samopoczucie domowników. Chcieliśmy, aby tak właśnie czuli się w swoim domu. Komfortowo i spokojnie – mówią właściciele Mackiewicz Architekci.

Drewniane deski nie pojawiły się jedynie na podłodze. Projektanci zdecydowali, że ten element wystroju znajdzie się także na schodach i ścianie nad nimi – Dzięki takiemu zabiegowi uzyskaliśmy efekt spójności w odcieniach drewna. Kolor podłogi jest głęboki, naturalny i ocieplający – dodają Hanna i Maciej Mackiewiczowie.

Drewniana podłoga, która znalazła się w szczecińskim domu to Chapel Parket w kolorze Channel. – Nazwa koloru mówi wiele o nim samym. Channel kojarzy się z ponadczasowością i klasyką ale także z nowoczesnością. Inwestorzy od lat bardzo chętnie decydują się na ten odcień, a dom w Szczecinie jest tego szczególnym przykładem. Dębowy parkiet połączył się z nieskazitelną bielą, efektem czego mamy wnętrza o jakich marzył inwestor. Europejski dąb to produkt najwyższej klasy. Wnętrza wyposażone w taką podłogę „służą” latami – wyjaśnia ekspert marki Chapel Parket, Paweł Bekas.

Spektakularny kolor

Należy pamiętać, że drewno jest materiałem, który cały czas „pracuje” i jest podatne na warunki panujące w otoczeniu. Z upływem czasu podłogi wykonane z tego surowca także się zmieniają. – Jednym z elementów tego naturalnego procesu jest przebarwienie się drewna. W zależności od gatunku, deski zwykle ciemnieją lub stają się o parę tonów jaśniejsze. Inwestorzy, którzy wybrali patynowane podłogi Chapel Parket mają okazję obserwować znacznie bardziej spektakularne zmiany barw podłóg, choćby samoistne „przejście” od burgunda do szarości. Proces ten jest w pełni zamierzony i przewidywalny – jego rezultatem jest zawsze wybrany przez inwestora kolor. Sama zmiana barwy nie wynika więc nieodpowiedniego procesu produkcyjnego, lecz wiąże się ze stosowanymi przez firmę metodami wytwarzania posadzek. – wyjaśnia ekspert marki Chapel Parket, Sebastian Kos.

Dodaj komentarz